Російське окупаційне військо і раніше завдавало ударів по об'єктах енергосистеми України, але останнім часом агресор змінив тактику атаку. Зміна підходу завдає енергосистемі збитків більше ніж масовані атаки у перші два роки широкомасштабної війни, пише Financial Times.
Тепер окупанти використовують для ураження високоточні ракети і націлюють їх на об'єкти енергетичної інфраструктури "у менш захищених районах, ніж Київ". Автори матеріалу зазначають, що частину з постраждалих енергооб'єктів не відновлять до настання опалювального сезону 2024-2025.
"Хоча збитки, завдані Москвою, не такі масштабні, але вони є гіршими, ніж взимку 2022-2023 років, і тепер, очевидно, метою є постійна, непоправна шкода", - вказано у статті.
За тиждень березня - з 22 по 29 число - противник атакував сім українських ТЕС та дві ГЕС. Ракетного озброєння для цих повітряних нападів було застосовано більше, ніж взимку. Масштаби пошкоджень Україна не розкрила, проте низка з них була практично вщент знищена.
Гендиректор ДТЕК Максим Тімченко пояснив, що попередніми атаками росіяни мали не меті занурити українців в темряву, цього разу їхня ключова ціль - повне знищення електростанцій у певних визначених областях з огляду на те, що відновити їх швидко неможливо.
В "Укренерго" додали, що окупанти зараз сконцентрували зусилля на тому, що б відрізати від електрики великі промислові регіони.
"Така ж кількість ракет, використаних під час зимової атаки 2022-23 років, зараз спрямовується на п'ять-шість енергетичних об'єктів в одній області", – зазначила керівник комунікацій компанії Марія Цатурян.
Як писав "Ми-Україна" раніше, міністр енергетики Герман Галущенко запевнив, що росії не вдасться досягти тотального блекауту в Україні. За його совами, навіть за найгіршого сценарію наша держава не втратить всю генерацію.