Регулярна і всеохопна допомога США Україні - йдеться про мільярди доларів і сотні видів озброєння. Здебільшого країна передає нам зброю саме зі своїх складів, або замовляючи у своїх корпорацій. Відтак і сама отримує нагороду допомагаючи Україні.
Нині питання допомоги зависло у повітрі. Тож як працює допомога США і чому більша її частина залишається саме в Америці розбиралася наша кореспондентка.
Пакети фінансової, військово-технічної та гуманітарної допомоги на понад 100 млрд дол. Саме стільки від початку великої війни виділили Сполучені Штати для України. Передають зброю, від Джавелінів до Хаймерсів, Петріотів і далекобійних ракет ATACMS.
"Вся допомога Штатів складається з двох великих частин і ще додатково: це військова допомога, фінансова допомога, плюс багато маленьких (гуманітарна допомога)2, - сказав інвестиційний банкір Сергій Фурса.
Якщо ж говорити про гроші, то насправді до нас дійшло не більше 20% від загальної суми допомоги США у 113 млрд.
Гроші, що надходять в Україну, спрямовують на підтримку функціонування держави як такої - підтримання рівня соціальної допомоги. Допомагають США і з іншими витратами з різних джерел.
"55% це Міноборони США, ще 32% було через USAID, і десь 9% через Державний департамент. Із усієї допомоги США 38% це була зброя, 6% - гуманітарна допомога. Ще треба врахувати, що американці дали 36% фінансової допомоги. Ще питання безпеки і тренінги, навчання українських солдатів - це 25% від всіх грошей США", - розповів американський політтехнолог Джейсон Джей Смарт.
Більша частина допомоги, а саме витрати на зброю, Штати не покидає, адже зброю закуповують переважно американську.
"У Палаті представників було обрано нового спікера, який дуже прямолінійно і наполегливо заявив, що він буде виступати за допомогу Ізраїлю, але за допомогу Україні треба виступати окремо. Але у Сенаті, зокрема, і представники республіканської партії говорять про те, що навпаки, ми готові розглядати цей пакет разом", - повідомив політолог-американіст Владислав Фарапонов.
Утім можуть з’явитися нові умови.
"Можливо республіканці, особливо країні, виступлять з якимись додатковими пропозиціями, і ми почнемо отримувати оці грантові гроші вже з певними вимогами. На відміну від ЄС, США ці гроші давали нам без додаткових вимог, а ЄС вимагав певних реформ", - додав політолог Ігор Рейтерович.
Експерти запевняють, допомагати США нам продовжать, адже у цьому зацікавлені всі представники влади. Процес може лише ускладнитись через внутрішньополітичну ситуацію і боротьбу сил на майбутніх виборах.
Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, ЦАХАЛ прорвав передову лінію оборони ХАМАСу - що відбувається у Газі.