В Міноборони назвали ключові положення безпекової угоди з Британією

В Міноборони назвали ключові положення безпекової угоди з Британією

Україна та Велика Британія підписали угоду про взаємодію в оборонній сфері у п’ятницю, 12 січня. Міністр оборони України Рустем Умєров назвав ключові положення.

Про це він розповів в ефірі "Ми-Україна".

"Хочу нагадати, що візит прем’єр-міністра (Великої Британії, - ред.) Ріші Сунака і підписання цієї двосторонньої угоди у сфері безпеки – це величезний результат президента України. Він особисто вів ці перемовини з Великою Британією. Щодо ключових положень або деталей. По-перше, це довгостроковий договір військової допомоги упродовж 10 років. У цьому договорі також буде і підтримка проведення реформи в оборонній сфері", - сказав міністр.

Також Велика Британія буде допомагати Україні зі вступу в НАТО. Умєров зауважив, що ця угода є практичним результатом цих декларацій, які були на саміті НАТО у Вільнюсі у липні 2023 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Захист і партнерство: про що говорить Угода між Великою Британією та Україною у Сфері Безпеки

"По-третє, Великобританія буде допомагати нам і далі використовувати економічні активи росії, тобто заморожувати ці активи росії, які знаходяться на території Великої Британії. Наприкінці ця праця є посиленням комплексного розвитку всіх наших оборонних спроможностей. Ми у цій угоді будемо працювати і в галузі оборонних індустрій", - додав Умєров.

Нагадаємо, відповідно до угоди, Україна та Велика Британія планують співпрацювати в оборонній сфері протягом наступних 10 років. Ця угода буде активною до моменту приєднання України до НАТО, і при необхідності може бути продовжена. Крім того, угода передбачає надання військової допомоги Україні у випадку повторного наступу російської федерації. Це включає виділення 2,5 мільярда фунтів фінансової допомоги у поточному році та співпрацю у суші, повітрі та на морі.

Як писав "Ми-Україна" раніше, влада рф відключає опалення у тюрмах, щоб ув’язнені охочіше йшли воювати.

Головне