В ГУР розкрили деталі створення дронів MAGURA

В ГУР розкрили деталі створення дронів MAGURA

У Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України розповіли про створення відділу морських боїв та унікальність дрона MAGURA V5 у статті "Української правди".

ГУР співпрацювало з приватною компанією, яка займається розробкою дронів, однак з міркувань безпеки виробник уникає публічності. Ця компанія раніше працювала над створенням дронів SeaBaby для Служби безпеки України.

Уосени 2022 року керівник відділу безпілотних систем ГУР разом з командою відвідав демонстрацію морських дронів. Їм було представлено дрон під назвою MAGURA, який отримав ім'я за богинею війни та перемоги у слов'янській міфології. MAGURA вражає своєю технологічною реалізацією та надійністю, оскільки функції зв'язку та управління продубльовані для забезпечення безперебійності.

Після вдосконалення та налагодження виробництва MAGURA вже успішно використовувався. Першим його великим досягненням стало потоплення російського розвідувального корабля "Іван Хурс" у травні 2023 року, хоча операція була складною через віддалену дистанцію та погані погодні умови.

Точка керування морськими дронами розташована у Києві, оператори працюють у спеціальних зручних кріслах, в яких доводиться висиджувати до двох діб, поки триває місія.

Точна ціна одного такого дрону невідома, але мова йде про мільйони гривень за один екземпляр. Втім результат роботи таких дронів в десятки разів перевищує цю суму.

Росіяни обстріляли ракетами "Іскандер" одне з виробництв дронів - зараз воно переїхало під землю

Наразі дрон значно покращили - зробили його незалежним від Starlink та надали кілька дублюючих систем для зв'язку.

Як дрони "полюють" на російський флот?

раніше кількість морських безпілотників була меншою. Через це головним завданням було просто влучити у російський корабель. Зараз "Магури" вже працюють групами понад п'ять одиниць, що дозволяє розподіляти ролі та визначати черговість атаки:

В першу чергу оператори намагаються знерухомити ціль, поціливши у двигуни корабля;

Під час другої фази удари завдаються у найбільш вразливі місця корабля - їх заздалегідь визначають під час вивчення цілі та планування місії. В разі успішного враження наступні удари наносяться в пробоїну;

Далі залишається третя, остання фаза – "дивитись, як воно тоне".

Як писав "Ми-Україна" раніше, Україна недоотримала близько 8 млрд грн митних платежів через блокування польського кордорну.

Головне