У США презентували новий законопроєкт про допомогу Україні: деталі документа

У США презентували новий законопроєкт про допомогу Україні: деталі документа

Група сенаторів представила новий проєкт закону на загальну суму у 118 млрд доларів стосовно додаткового виділення коштів на допомогу Україні, Ізраїлю та посилення американського кордону. Текст документа опубліковано на сайті Сенату.

Для України з загального обсягу передбачено 60 млрд дол., Ізраїль отримає 14,1 млрд дол., а на захист південного кордону США із Мексикою буде спрямовано 20,2 млрд доларів.

Законопроєкт про допомогу Україні: на що підуть $60 млрд

  • 14 млрд доларів будуть витрачені на придбання нового озброєння та БК у компаній американського ВПК,
  • майже 15 млрд доларів - на військову підготовку українських захисників,
  • 7,8 млрд доларів - на пряму бюджетну підтримку,
  • 1,6 млрд доларів - на підтримку розвитку економіки нашої держави у пріоритетних секторах,
  • 19,85 млрд доларів - на зброю та техніку з наявних запасів на складах Міноборони США.

Президент США Джо Байден закликав Конгрес якомога швидше прийняти вказаний проєкт закону та заявив, що негайно його підпише.

"Це дозволить США продовжувати нашу життєво важливу роботу разом із партнерами по всьому світу, щоб відстоювати свободу України та підтримувати її здатність захищатися від агресії рф. Якщо ми не зупинимо апетит Путіна до влади та контролю в Україні, він не обмежиться лише Україною, і витрати для Америки зростуть", - заявив він.

Лідер більшості в Сенаті Чак Шумер анонсував, що голосувати документ має відбутись у прийдешню середу, 7 лютого.

Нагадаємо, напередодні пані посол України в США Оксана Маркарова заявила, що "питання щодо надання допомоги Україні від США рухається у правильному напрямку" та додала, що підстав говорити про "зраду" точно немає. 

Як писав "Ми-Україна" раніше, 1 лютого, здолавши опір Угорщини, лідери Євросоюзу одноголосно погодилися надати Україні допомогу в обсязі 50 мільярдів євро. США привітали новий пакет допомоги Україні та висловили сподівання ухвалити власний.

Головне