У Єдиному реєстрі осіб, які зникли безвісти за особливих обставин в Україні, внесено близько 28 000 жителів. Про це повідомляє пресслужба Міністерства внутрішніх справ.
Запровадження Єдиного реєстру осіб, які зникли безвісти за особливих обставин, в Україні відбулося у квітні 2023 року.
За словами заступника міністра внутрішніх справ Леоніда Тимченко, наразі існує необхідність у зборі ДНК-зразків для порівняння цієї інформації із запитами, які надходять від родичів зниклих осіб безвісти. Він також наголосив на проблемі ідентифікації тіл, що залишаються на тимчасово окупованих територіях, у зонах бойових дій та тимчасових похованнях.
Тимченко зазначив, що проблемною є співпраця із агресорами та терористами, оскільки вони не дозволяють пошуковим групам доступ до тіл та обміну їх на власних громадян.
Зі свого боку генеральний директор Міжнародної комісії з питань зниклих безвісти осіб Кетрін Бомбергер зауважила, що наразі головною проблемою є "гармонізація роботи всіх органів державної влади та установ, які займаються питанням зниклих безвісти осіб".
Нагадаємо, у Токмаку Запорізької області росіяни посиляються у будинках мирних жителів, щоб використати їх як живий щит.
Відомо, що окупанти масово розселяються в багатоповерхових будинках, де проживають місцеві жителі.
"Російські окупанти продовжують цинічно порушувати норми міжнародного гуманітарного права, примусово проживають разом з цивільним населенням в їхніх будинках з метою використання мирних мешканців як живого щита", - йдеться у повідомленні Генштабу.
Як писав "Ми-Україна" раніше, росіяни на Херсонщині шукають рубежі для зимівлі і тяжіють до втечі.