У справі щодо постачання неякісного одягу для Збройних Сил України на суму практично 1 млрд гривень отримано дозвіл на затримання п'ятого підозрюваного.
Цю інформацію повідомив Офіс генерального прокурора.
На основі рішення Печерського районного суду міста Києва від 19 січня прокурорам було надано дозвіл на затримання особи, підозрюваної в кримінальному провадженні щодо постачання неякісного одягу для Збройних Сил України.
Відповідно до судового рішення, органам досудового розслідування було надано дозвіл на затримання вказаної особи з метою його приведення для участі у розгляді клопотання про застосування відносно нього запобіжного заходу у формі тримання під вартою.
Цей підозрюваний є одним з учасників кримінального провадження, пов'язаного з постачанням неякісного одягу для Збройних Сил на майже 1 млрд гривень.
У рамках цього кримінального провадження підозру було пред'явлено ще четверо осіб. Їм інкримінують створення злочинної організації та участь в ній, а також шахрайство в умовах воєнного стану в особливо великих розмірах (ч. 1, 2 ст. 255, ч. 5 ст. 190 Кримінального кодексу України). Інші четверо учасників цієї злочинної організації залишаються під вартою.
Передісторія:
- Компанії львівського бізнесмена виграли 23 тендери на постачання одягу для Міністерства оборони на суму понад 1,5 мільярда гривень.
- 9 січня Міністерство оборони повідомило, що розриває всі договори з компаніями, пов'язаними з бізнесменом Ігорем Гринкевичем та його родиною.
- 11 січня суд арештував майно скандального бізнесмена Гринкевича. Того ж дня дружина львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича, якого підозрюють у масштабних розкраданнях коштів на закупівлях для ЗСУ, звільнилася з Національного університету "Львівська політехніка".
- Наступного дня, 12 січня, АРМА оприлюднила перелік майна, яке напередодні арештував суд.
- Того ж дня у Міноборони заявили про перевірку всіх контрактів з пов'язаними з Гринкевичами компаній.
- ДБР оголосило у розшук "близького родича" львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича, якого викрили на оборудках із закупівлями одягу для воїнів Збройних сил України. Ймовірно, йдеться про сина бізнесмена - Романа.
- Згодом у ДБР пояснили, чому одразу не затримали Романа Гринкевича.
Як писав "Ми-Україна" раніше, Кабмін виділив рекордні 17,5 млрд грн на будівництво фортифікаційних споруд.