Міністерство культури України та Музей Алларда Пірсона у Нідерландах уклали угоду щодо повернення "скіфського золота", при цьому платню за дев'ять років його зберігання Україна не сплачуватиме.
Про це повідомляє пресслужба Мінкульту.
Раніше ЗМІ із посиланням на Національний музей історії України повідомляли, що борг за зберігання предметів складає близько 100 тисяч євро.
Музейні експонати включають колекції Кримських республіканських установ та Національного заповідника "Херсонес Таврійський", які були експоновані в Нідерландах з 2014 року. Музей Алларда Пірсона не буде стягувати витрати на зберігання експонатів від України.
"Повернення артефактів особливого історичного та культурного значення – це знаковий та багатогранний процес. Він об’єднує правові, музейні, дипломатичні та логістичні аспекти. Ми з нетерпінням чекаємо повернення колекцій, одна з яких відома як "скіфське золото", додому в Україну", – заявив в.о. міністра Ростислав Карандєєв.
Нагадаємо, 9 червня Верховний суд Нідерландів постановив повернути Україні "скіфське золото".
Суд Амстердама в 2016 році вирішив повернути Україні "скіфське золото". Однак у січні 2017 року музеї в Криму почали процес оскарження рішення. Суд в Амстердамі в 2021 році ухвалив рішення на користь України.
У лютому 2014 року колекція "скіфського золота" була вивезена в Амстердам. Вона брала участь у виставці "Крим: золото і таємниці Чорного моря", яка проходила в Музеї Пірсона.
23 жовтня в Іспанії затримали банду, яка вивезла скіфське золото з України на 60 млн євро.
Як інформував "Ми-Україна" раніше, окупанти вдарили дроном по "швидкій" на Херсонщи.