Спроба рестарту енергоблоків окупованої Запорізької атомної електростанції може призвести до потужного радіаційного викиду. Про це в ефірі "Ми-Україна" попередив голова Держатомрегулювання Олег Коріков.
"Зараз, коли енергоблоки знаходяться в холодному стані, то температура ядерного палива невисока. І в разі, якщо відбудеться повне знеструмлення, тобто коли повне припинення електропостачання з невключенням штатних систем резервних дизельних електростанцій, то відбувається розігрів (згідно з результатами моделювання) втрата цілісності компонентів першого контуру і фактично радіоактивний викид, який може в такому випадку відбутися в атмосферу. Він буде локалізований в межах промислового майданчика атомної електростанції, якщо всі енергоблоки знаходяться в холодному зупині.
Але якщо хтось спробує зробити рестарт, тобто експлуатацію енергоблоків на потужності, то температура палива буде високою. І в разі, наприклад, такого самого знеструмлення і повної втрати електропостачання з невключенням дизельних електростанцій і втрати цілісності компонентів першого контуру, ми вже матимемо Йод-13, дуже небезпечний компонент, і інші компоненти радіоактивності", - пояснив Коріков.
Водночас він наголосив - якщо це станеться, то матиме транскордонні наслідки.
"От що ми маємо розуміти про плани з рестарту, перезапуску, з виведення на потужності енергоблоків Запорізької АЕС", - додав голова Держатомрегулювання.
Як повідомляли "Ми-Україна", голова Держатомрегулювання, головний державний інспектор з ядерної та радіаційної безпеки України Олег Коріков заявив, що експлуатація окупованої ЗАЕС на потужності у сучасних умовах неможлива.