Іран випустив у напрямку території Ізраїлю десятки ударних безпілотників, а також запустив крилаті ракети.
Представник Армії оборони Ізраїлю контрадмірал Даніель Хагарі підтвердив початок атаки Ірану ввечері, 13 квітня.
Що відомо про атаку на Ізраїль?
Прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу підкреслив, що системи оборони належним чином розгорнуті та готові до будь-яких обставин, як у випадку оборони, так і у випадку потенційного наступу.
Він також відзначив, що Ізраїль багато років готувався до можливого прямого нападу з боку Ірану і залишається готовим до будь-якого можливого розвитку подій.
Загалом атака тривала близько п'яти годин.
Вперше зі своєї території Іран здійснив напад на Ізраїль, запустивши приблизно 300 повітряних об'єктів, серед яких 185 дронів і 146 ракет. Деякі повітряні об'єкти також були запущені з Іраку, Сирії та Ємену.
Водночас Times of Israel пише, що Іран випустив 120 балістичних ракет. Деяким із них вдалося обійти оборону Ізраїлю, вразивши авіабазу Неватім на півдні Ізраїлю.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ескалація на Близькому Сході: Іран готується до війни з Ізраїлем
США активно допомагали Ізраїлю у відбитті атаки. Свою допомогу також надали Британія та Йорданія.
У результаті Ізраїль збив "99% об'єктів ще на підльоті, але було деяке число попадань і невеликі збитки в країні". Станом на 8:30 відомо про 31 пораненого ізраїльтянина.
Зранку у ЦАХАЛ заявили, що не відомо про нові запуски в бік Ізраїлю, проте армія продовжує перебувати у стані підвищеної бойової готовності.
Що каже Тегеран про свою атаку?
Ще вночі Іран натякнув на завершення своєї атаки проти Ізраїлю.
"Військові дії Ірану, які були проведені на підставі статті 51 Статуту ООН про законну оборону, стали відповіддю на агресію сіоністського режиму проти наших дипломатичних установ у Дамаску. Це питання тепер можна вважати закритим", - повідомило представництво Ірану в ООН.
Водночас Іран загрожує повторним нападом, якщо Ізраїль здійснить будь-які військові дії.
В Ірані ці удари були охарактеризовані як відповідь на "багаточисельні злочини Ізраїлю", зокрема напад на консульський відділ посольства Ірану в Дамаску та "героїчну смерть" кількох командирів і військових радників.
Внаслідок атаки загинув бригадний генерал Мохаммад Реза Захеді та ще до 10 осіб.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому Ізраїль виводить війська з Гази: які плани на нову операцію та чи можливе перемир'я
Розвідка Ізраїлю стверджує, що будівля, яку вони атакували, насправді не була дипломатичною, а "військовим приміщенням сил "Кудс", що приховувалося під цивільною маскою". Напад на посольство відзначився значною ескалацією, оскільки такі будівлі вважаються суверенною територією країн, які вони представляють.
Реакція світу
ООН, ЄС та США засудили атаку на Ізраїль. Вони скликають засідання країн G7 та ООН. CNN з посиланням на президент США Джо Байдена пишуть, що Америка не братимуть участі у наступі на Іран.
Водночас Палата представників "рішуче підтримує Ізраїль" і вважає, що агресія Ірану має бути покарана.
"У світлі невиправданої атаки Ірану на Ізраїль наступного тижня Палата представників змінить свій раніше оголошений графік законодавчої роботи, щоб натомість розглянути законодавство, яке підтримує нашого союзника – Ізраїль – і притягує до відповідальності Іран та його ставлеників-терористів", - заявив лідер республіканців у Палаті представників Стів Скаліс.
МЗС Єгипту оприлюднило заяву, в якій закликало до "максимальної стриманості" сторони конфлікту, "щоб позбавити населення від подальших факторів нестабільності та напруженості".
Міністр закордонних справ Франції Стефан Сежурне також рішуче засудив напад Ірану на Ізраїль і підтвердив солідарність Франції з Ізраїлем та "відданість їхній безпеці".
Тим часом Нідерланди заявили, що ситуація на Близькому Сході викликає "дуже серйозне занепокоєння" після нападу Ірану.
Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, у Повітряних силах підтвердили удар по пункту управління росіян у Луганську.