Вже цієї осені в Японії розпочнеться процес видалення частинок розплавленого ядерного палива з одного з реакторів атомної електростанції "Фукусіма-дайічі", яка зазнала катастрофи у 2011 році. Ця операція стане першою спробою вилучити залишки ядерних матеріалів після руйнівної аварії на АЕС, пише ABC News.
До цього процесу будуть залучені дистанційно керовані роботи. Оператор "Фукусіми" - компанія Tokyo Electric Power Company Holdings - напередодні показав, як це буде виглядати. Робота для цього розробила Mitsubishi Heavy Industries.
Під час його презентації на верфі у Кобе (Японія) робот, оснащений щипцями повільно опускався з телескопічної труби на купу гравію та піднімав гранули.
"Ми вважаємо, що майбутнє випробувальне видалення залишків палива з енергоблоку № 2 є надзвичайно важливим кроком для послідовного проведення майбутніх робіт з виведення з експлуатації", - зазначив Юсуке Накагава, менеджер TEPCO у програмі видалення залишків палива.
В цілому, в трьох уражених реакторах залишилося близько 880 тонн високорадіоактивного розплавленого ядерного палива. Деякі критики стверджують, що терміни очищення АЕС "Фукусіма-даїті" на 30-40 років, які встановлені урядом та TEPCO, можуть бути надто оптимістичними.
Нагадаємо, торік восени четверо працівників на японській АЕС "Фукусіма" мали безпосередній контакт з зараженою радіоактивними матеріалами водою під час проведення робіт з прочищення труб на об'єкті. Двох з них було госпіталізовано.
Як писав "Ми-Україна" раніше, в "Енергоатомі" пояснили, що кожен блекаут на окупованій росіянами Запорізькій атомній електростанції це крок до ядерної радіаційної аварії, яка свого часу сталася на "Фукусімі".