Хакерські групи, яких фінансує влада Китаю, цьогоріч спрямують зусилля на зрив електоральних процесів у США, Індії та Південній Кореї. Для цього, серед іншого, кіберугруповання використовуватимуть можливості штучного інтелекту (ШІ), попереджає Microsoft.
Як пише The Guardian, у свіжому звіті техногігант зазначає, що до аналогічних заходів китайська сторона вдавалась перед виборами на Тайвані. Пекін "вкидав" згенерований ШІ контент, який мав очорнити серед населення одну з кандидатур.
"По міру того, як населення Індії, Південної Кореї та США йтиме на виборчі дільниці, ми, ймовірно, побачимо, що китайські кіберзлочинці та впливові особи, а також певною мірою північнокорейські кібердіючі особи працюватимуть над націлюванням на ці вибори", - вказано у звіті компанії .
Фахівці Microsoft стверджують, що Китай генеруватиме і поширюватиме створений ШІ вигідний йому контент через соціальні мережі.
"Попри те, що вплив такого контенту на аудиторію залишається низьким, зростаючі експерименти Китаю щодо мемів, відео та аудіо будуть продовжуватися - і можуть виявитися ефективними в майбутньому", - наголошують експерти.
В компанії задали січневі вибори на Тайвані. Китайські "державні" хакери проводили масштабну дезінформаційну кампанію, викорстовуючи створений ШІ контент для впливу на виборців. Неабияку активність тоді проявила китайські хакери з Storm 1376 (також відомі як Spamouflage та Dragonbridge). Атака була спрямована на кандидата Вільяма Лая, який виступає за суверенітет Тайваню, якому протистоїть КНР.
Як писав "Ми-Україна" раніше, антикремлівські хакери викрали базу даних російських в’язнів, щоб помститися за смерть опозиційного політика Олексія Навального.