Військові 55 днів чистили Еверест від тонн сміття, трупів та скелетів

Військові 55 днів чистили Еверест від тонн сміття, трупів та скелетів

Збройні сили Непалу провели масштабну операцію з очищення найвищої гори світу - Евересту, а також двох інших вершин країни - Нупцзе та Лхоцзе. В межах кампанії "Спроба врятувати Гімалаї" упродовж 55 днів звідти в було вивезено тонни сміття, чотири трупи та рештки скелетів, пише Independent.

Начальник штабу армії Непалу Прабху Рам Шарма повідомив, що всі ці знахідки були виявлені на вершинах Гімалаїв "за несприятливих погодних умов". Він підкреслив, що це була не лише @місія досягнення, але й місія готовності", під час якої армія продемонструвала свою здатність виконувати поставлені цілі та завдання.

Щороку сотні альпіністів намагаються підкорити вершину, залишаючи після себе гори відходів і перетворюючи Еверест на "найвище у світі сміттєзвалище". Кожен з них в середньому викидає 8 кг сміття, що включає кисневі балони, намети, харчові контейнери і навіть людські відходи. Разом це становить майже п'ять тонн за кожен сезон сходжень (березень-травень).За підрахунками екологів, в цілому на горі захоронено понад 50 тонн сміття та понад 200 трупів.

Починаючи з 2019 року, військові Непалу проводять щорічні акції з очищення Евересту на тлі занепокоєння щодо кліматичної кризи, яка загрожує існуванню найвищої гори світу. За п'ять років було зібрано 119 тонн сміття, 14 людських трупів та кілька решток скелетів.

Щоб скоротити кількість відходів, уряд Непалу зобов'язав альпіністів приносити свої екскременти назад до базового табору в спеціальних мішках для фекалій після сходження. Місцева влада оголосила, що альпіністи повинні купувати ці мішки в базовому таборі, і їх перевірятимуть після повернення.

Як писав "Ми-Україна" раніше, цьогоріч влада Непалу вирішила обмежити видачу дозволів на сходження на гору Еверест.

Головне