Українські банкомати можуть відмовлятися приймати певні банкноти, які є новими або пошкодженими.
Про це розповів начальник управління організації виготовлення та захисту грошей Департаменту грошового обігу Нацбанку Валерій Строчков у інтерв'ю The Page
За його словами, часто буває так, що термінали не приймають гроші, які були випрані. Це відбувається через те, що банкомат виявляє флуоресценцію на папері грошей, чого не робить людське око. Однак важливо відзначити, що навіть оригінальна банкнота може бути відхилена, якщо вона має інші види пошкоджень, такі як надриви чи дірки.
У таких випадках гроші можна обміняти в банку. Для цього не потрібно проводити експертизу в Національному банку України. Втім є певні критерії, коли банкноти обов'язково відправляють на дослідження, але випадки, описані вище, не входять до цього списку.
"Ми зобов'язали наші уповноважені банки приймати у населення значно пошкоджені банкноти гривні. Згідно з нашими нормативними документами, вони мають їх передавати на дослідження до Національного банку. Крім уповноважених банків, громадяни можуть звертатися зі значно пошкодженими банкнотами гривні до підрозділів НБУ в обласних центрах (Київ, Львів, Одеса, Хмельницький, Харків, Дніпро). Для відшкодування важливо, щоб збереглося щонайменше 55% купюри", – пояснив Строчков.
Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, окупанти під час обстрілу Одеси пошкодили Художній музей.