Оновлений чат-бот ChatGPT-4 покажуть вже цього тижня: 10 фішок революційної нейромережі

Оновлений чат-бот ChatGPT-4 покажуть вже цього тижня: 10 фішок революційної нейромережі

Технічний директор Microsoft Germany і керівник підрозділу Data & AI STU Андреас Браун анонсував вихід оновлення чат-бота ChatGPT. Презентація розробки має відбутися 16 березня. Очікується, що нова версія нейромережі (GPT-4) суттєво покращить роботу алгоритму. Нові можливості дозволять істотно збільшити функціонал штучного інтелекту в порівнянні з наявною версією (GPT-3.5). “Ми-Україна” дізнався про 10 нових опцій, які з’являться у новій версії ChatGPT.

Generative Pretrained Transformer-4 – це нова версія штучного інтелекту, який розробляється компанією OpenAI. Ця технологія закладена в такі нейромережі, як ChatGPT та Bing AI. GPT-4 базується на тих же принципах, що і GPT-3.5, але має більш високу продуктивність і точність. Фінансування проєкту здійснюється, зокрема, ІТ-гігантом Microsoft. Компанія вклала близько 10 мільярдів доларів у розвиток OpenAI. Розробники хотіли “олюднити” ШІ, тому основний акцент зробили на здатності розпізнавати більше інформації різних типів і надавати комплексні відповіді користувачам.

Що нового обіцяють розробники GPT-4

Фото: flickr.com

1. GPT-4 передбачає кілька способів взаємодії з людиною – не лише за допомогою введення тексту, а й під час голосового спілкування, надсилання зображення, звуку чи відео. Це значно розширить можливості використання цієї нейромережі у різних галузях, таких як медицина, фінанси, транспорт та інших.

2. Чат-бот зможе не лише сприймати інформацію в різному вигляді, але й відтворювати в такому ж форматі. Тепер можна буде генерувати відео, картинки та звуки за текстовим запитом.

3. GPT-4 зробить чат-бот більш людяним. Відповіді штучного інтелекту будуть наближеними до розмовної мови, до якої звикли користувачі.

4. У новій версії буде передбачена підтримка багатьох мов. Наприклад, запит може бути зробити французькою, а результат, за потреби, можна отримати англійською. Це зробить GPT-4 дуже зручним для міжнародних проєктів.

5. Оновлена версія зможе обробляти у 16 разів більше слів ніж GPT-3.5. Це дозволить проводити більш глибокі дискусії з ШІ та полегшить розв'язання складніших питань.

6. Нова версія ШІ буде “розумнішим” за попередню версію. Алгоритм зможе не лише обробляти більші обсяги даних, але й витягувати з них закономірності. Це дозволить створювати більш якісний контент.

7. Алгоритм зможе аналізувати переваги користувачів та створювати контент, який буде цікавішим для них. Це може суттєво допомогти у розробці ігор, додатків, сценаріїв, музики тощо. Потенційно GPT-4 може вивести розважальну сферу на новий рівень.

8. Мультимодальність GPT-4 - здатність обробляти фото, відео, звуки й тексти — забезпечить надання більш комплексних відповідей. Алгоритм зможе навчатись, працюючи з різними типами даних. Завдяки цьому чат-бот вестиме більш ґрунтовний діалог з користувачами.

9. OpenAI також планує випустити мобільний додаток ChatGPT на базі нейромережі GPT-4. Наразі спілкуватися з чат-ботом можна тільки в браузері. Водночас існують неофіційні додатки й телеграм-боти, в яких використовуються моделі GPT-3 і 3.5.

10. Microsoft запустить оновлену версію пошуковика Bing, де буде використовуватися GPT-4. Ця модель ШІ може з’явитися в операційній системі Windows 11 та різних продуктах компанії.

Нейромережі вже зарекомендували себе у багатьох сферах. Вони використовуються у медицині, фінансах, виробництві, транспорті та багатьох інших областях. Наприклад, нейромережі можуть допомогти лікарям діагностувати захворювання та призначати лікування, а також прогнозувати ефективність ліків.

Вони можуть допомогти банкам та інвесторам приймати рішення щодо прогнозування ринку та управління ризиками. Можуть сприяти покращенню виробничих процесів, налагодженню логістики тощо. Якщо GPT-4 успішно реалізує всі заявлені розробниками можливості, то впровадження нейромереж і технологій на основі ШІ в життя людей сягне нового рівня.

Нагадаємо, чат-бот ChatGPT і нейромережа Midjourney відповіли на запитання "Ми-Україна" щодо першого року повномасштабного російського вторгнення.

Головне