Кількість зафіксованих випадків виконання смертних вироків у світі у 2023 році сягнула найвищого рівня з 2015 року. За підсумками минулого року в цілому у світі було зафіксовано 1153 страти, свідчать дані звіту правозахисної організації Amnesty International, пише ABC News.
Однієї з причин послужив різкий сплеск таких випадків в Ірані та на Близькому Сході. Для порівняння, за весь 2022 рік страт було 30% менше.
Правозахисники зазначають, що торік в Ісламській Республіці Іран було страчено не менше 853 осіб, тоді як у 2022 році цей показник перебував на рівні 576 людей. У Amnesty International відзначили, що справжні цифри можуть бути вищими через політику таємності, яку проводять певні держави.
До загального числа страчених в Ірані у 2023 році були 24 жінки та п'ятеро осіб, які на момент скоєння злочинів були неповнолітніми.
"Влада Ірану продемонструвала повну зневагу до людського життя і збільшила кількість страт за злочини, пов'язані з наркотиками, що ще більше підкреслює дискримінаційний вплив смертної кари на найбільш маргіналізовані та найбідніші громади країни", - наголосила генсек Amnesty Аньєс Калламар.
До топ-5 країн з найбільшою кількістю страт у 2023 році увійшли: КНР, Іран, Саудівська Аравія, Сомалі та США.
Сукупна кількість випадків виконання смертних вироків, зафіксована у щорічному звіті правозахисників, виявилася найбільшою з 2015 року, коли було задокументовано 1634 страти.
Як писав "Ми-Україна" раніше, минулого місяця Революційний суд Ірану засудив до смертної кари відомого іранського репера Тумаджа Салехі за звинуваченням у підтримці масових антиурядових протестів у країні в 2022-2023 роках.