Іран має велику кількість одиниць ракетного озброєння, зокрема балістичного. Національна розвідка США дійшла висновку, що Тегеран має на озброєнні найбільшу кількість балістики в своєму регіоні, пише Reuters.
Іранське інформагентство ISNA днями розповіло, що країна має як мінімум дев'ять типів ракет, які здатні завдати удару по Ізраїлю, серед яких:
- ракета Sejil - її швидкість становить понад 17 000 км на годину, дальністю польоту складає 2500 км (1550 миль),
- ракета Kheibar - здатна долати відстань до 2000 км,
- ракета Haj Qasem - радіус дії якої складає 1400 км.
Останню назвали на честь вбитого ЗС США командувача силами "Кудс" Касема Сулеймані, якого ліквідували у Багдаді чотири роки тому.
Торік на почату літа Тегеран публічно оголосив про розробку своєї першої гіперзвукової балістичної ракети. Ракетне озброєння такого типу, як відомо, здатні рухатись у повітрі як мінімум уп'ятеро швидше за швидкість звуку і за складною траєкторією, що ускладнює їх збиття.
Дані "Асоціації з контролю над озброєннями" (Arms Control Association) свідчать, що Іран має в арсеналі наступні балістичні ракети малої та середньої дальності:
- Shahab-1 (дальність 300 км),
- Zolfaghar (вражає цілі на відстані до 700 км),
- Shahab-3 (радіус дії - 800–1000 км),
- Emad-1 (летить до 2000 км).
У запасах Ірану присутні і крилаті ракети типу Х-55 (дальність до 3000 км) та протикорабельні Khalid Farzh (з радіусом дії до 300 км та спроможністю нести нести боєголовку масою 1000 кг).
На додачу до ракет, Іран має у своєму розпорядженні далекобійні ударні безпілотники. У вересні ЗС Ірану вперше на широкий загал продемонстрували свої новітні військові розробки. Йдеться зокрема про крилату ракету Paveh та ударний дрон Mohajer-10, останній здатен долати відстань до 2000 км та безперервно перебувати у повітрі упродовж 24 годин. Корисне навантаження БпЛА сягає 300 кг.
Як писав "Ми-Україна" раніше, у грудні 2023 року ВМС Ірану заявили про отримання "розумних" ракет Talaeiyeh, з дальністю польоту у більш як 1000 км.