"Ми чудово знаємо про закриття шести станцій, але ця проблема не єдина", - про це під час пресконференції в Укрінформі на тему "Стан Київського метрополітену. Як уникнути транспортного колапсу в столиці?" повідомив депутат Київради, голова постійної комісії Київської міської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку Андрій Вітренко.
Зокрема він зазначив, що по червоній лінії Київського метрополітену, переїзд між станціями "Дніпро" і між станціями "Гідропарк" - критично аварійний стан мосту Метро і сьогодні не відбувається жодних відновлювальних або ремонтних робіт. Синя гілка метро - станції "Героїв Дніпра" - тріщини на станції, "Мінська" та "Оболонь" - критичне просідання тунелю внаслідок будівництва ТЦ "Дрім Таун". На станціях "Почайна" і "Контрактова" - просідання тунелю з порушенням габаритності.
"Золоті Ворота" - збільшення притоку ґрунтових вод через будівництва поруч. Станції "Осокорки" - "Харківська" - тунелі потребують ремонту. Це критичні історії життєдіяльності міста Києва", - наголосив Андрій Вітренко.
За словами депутатки Київради Лілії Пашинної, щороку виділяються сотні бюджетних мільйонів на утримання та розвиток Київського метрополітену. За часів правління Віктора Брагінського з 2014 по 2022 рік було виділено близько 6 млрд грн. На 2023 рік передбачалося на початок року 503 млн, але з останніми змінами бачимо суму в 581 млн.
За словами Вітренка, головне завдання наразі - оперативно оцінити ситуацію та вжити заходів, аби не допустити її розвитку за негативним сценарієм.
"Якщо Кличко не знав про незадовільний стан тунелів - це свідчить про непрофесійність його і команди. Якщо знав і нічого з цим не робив - це ще гірше", - наголосив депутат.