На Сицилії, Італія, відбулося виверження вулкана Етна. У неділю, 12 листопада, з південно-східного кратера вулкана став видно фонтан лави.
Про це повідомляє La Sicilia.
Фахівці Національного інституту геофізики та вулканології обсерваторії Етна в Катанії вказують, що висота лавового фонтану досягла приблизно 4500 метрів над рівнем моря.
Після розливу лави і поштовху відбулася фаза виверження. Експерти відзначають активність Етни з південно-східного кратера, яка супроводжується викидом попелу, що опадає на передгір'я північної сторони.
Незважаючи на високий рівень активності Етни, аеропорти в районі продовжують працювати в штатному режимі.
Довідка.
Етна є найвищим нині діючим вулканом в Європі та розташований на східному узбережжі Сицилії поруч із містами Мессіна і Катанія. Висота гори змінюється під час кожного виверження, і вона володіє великою кількістю вулканічних кратерів, які періодично викидають потоки лави.
Останнього разу виверження вулкана Етна сталося 14 серпня цього року. Тоді у місті Катанія закривали аеропорт та вводили обмеження руху дорогами.
Як інформував "Ми-Україна" раніше, 11 листопада в Ісландії через надзвичайно високу сейсмічну активність на тиждень закрили для відвідування одну з найголовніших туристичних принад острівної держави - геотермальний басейн Блакитної лагуни. Всього за півтори доби в районі поблизу неї було зафіксовано щонайменше 2200 землетрусів