На "Київстар" були повторні спроби кібератаки рф, - СБУ

На

Кіберфахівці Служби безпеки України відбили нові кібератаки російської федерації на одного з національних операторів мобільного зв'язку, а саме "Київстар".

Про це заявив начальник Департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк у інтерв'ю агентству "Reuters", передає пресслужба СБУ.

Вітюк підкреслив, що СБУ не лише допомогла "Київстару" відновити роботу всього за кілька днів, а й протистояла новим кібератакам. За його словами, служба завадила серії атак, які мали на меті завдати максимальної шкоди оператору та надовго залишити людей без зв'язку. Вітюк додав, що такий сценарій міг призвести до перевантаження мереж інших операторів.

В СБУ зазначили, що продовжують розслідувати цей інцидент згідно із статтями Кримінального кодексу України. Інформація, отримана внаслідок розслідування, свідчить про те, що атаку підготовано протягом багатьох місяців.

Вітюк також підтвердив, що за цими кібератаками стоїть група Sandworm, яка є підрозділом російської воєнної розвідки і вже раніше вчиняла подібні атаки на українські об'єкти.

Інцидент суттєво вплинув на цивільне населення, але не спричинив серйозних проблем для військових комунікацій, оскільки Збройні сили використовують різні алгоритми і протоколи зв'язку.

Крім того, СБУ спільно з міжнародними компаніями з кібербезпеки, активно працювала для оперативного відновлення мережі, надавала підтримку "Київстару" та співпрацювала з державними установами з метою вирішення ситуації.

Вітюк наголосив, що від початку вторгнення Служба безпеки відпрацювала майже 9 000 кібератак на державні ресурси та об'єкти критичної інфраструктури України.

Як інформував "Ми-Україна" раніше, за останню добу, 3 січня, державний кордон перетнуло близько 100 000 осіб як на в'їзд, так і на виїзд.

Головне