Окупаційна армія рф стала менше використовувати ракети для атак по Україні, оскільки намагається їх накопичити "в конкретних цілях". Ймовірно йдеться про підготовку росіянами до настання осінньо-зимового періоду, а саме до завдання ударів по українських енергоінфраструктурі, зазначила в ефірі марафону "Єдині новини" речниця ОК "Південь" Наталя Гуменюк.
"Вони можуть накопичувати їх з конкретною метою. Це може бути пов'язано з підготовкою до так званих періодів блекаутів", - зазначила вона.
Гуменюк також нагадала, що попри суттєві запаси ракетного озброєння противник досить активно їх спустошував. Ще одним чинником є складнощі із виробництвом ракет внаслідок запровадження численних санкцій проти рф.
"Памʼятаємо, що хоч в них і не малі запаси, але вони дуже щедро використовували їх, виробництво хоч і існує, але воно досить ускладнене й уповільнене через санкції", - пояснила речниця ОК "Південь".
Вона підкреслила, що Україна, усвідомлюючи всі загрози, вибудовує захист і співпрацюю і союзникам для посилення ППО.
"Крім того, є розуміння того, що їм потрібна злагодженість для проведення таких атак,а а умовах збиття верхівки Чорноморського флоту можуть бути певні складнощі", - додала Гуменюк.
Нагадаємо, у Міненерго підрахували точну кількість влучань по енергооб'єктах під час опалювального сезону 2022-2023 року. За даними відомства з 10 жовтня по кінець березня було зафіксовано 271 "прильотів" по обʼєктах енергосистеми.
Як писав "Ми-Україна" раніше, міністр енергетики Герман Галущенко днями заявив, що українська енергосистема готова до проходження прийдешнього опалювального сезону 2023-2024. При цьому він наголосив, що наша енергетична система, враховуючи наявний енергетичний мікс, є кращою за ті, що має низка європейських країн.
Також є розуміння, що військам РФ потрібна додаткова злагодженість стосовно таких атак. А з цим у противника могли виникнути складнощі після удару Сил оборони України по штабу Чорноморського флоту РФ у тимчасово окупованому Севастополі у Криму, додала Гуменюк.
"Необхідно проводити навчання пілотів, злагодження з морськими ракетоносіями тощо. А в умовах збиття "верхівки" Чорноморського флоту можуть бути певні складнощі", - пояснила вона.