Попри те, що допуск російських атлетів шокував та обурив багато країн у світі, жодна з них так поки що і не заявила про свою готовність бойкотувати міжнародні спортивні змагання у Парижі. На цьому в ефірі "Ми-Україна" наголосив в.о. голови Міністерства молоді та спорту Матвій Бідний.
"Так, нас підтримують і рішення Міжнародного олімпійського комітету обурює багатьох, як на рівні персоналій, так і на рівні організацій та політичної влади. Але про бойкот мови не йшло. Тому, ми теж сьогодні не говоримо слово "бойкот", наша позиція полягає в тому, що ми не можемо толерувати таке, і що це є спотворення олімпійських цінностей", - пояснив він.
Міністр також озвучив два ключових два фактори, чому МОК все ж допустив росіян до змагань.
"По-перше, МОК це достатньо консервативна організація, їй більше ніж 120 років. Вона ґрунтується на таких дещо популістичних засадах, як-то автономія спорту - тобто "спорт поза політикою". Вони говорять, що уряди будь-яких країн не можуть впивати на рішення спортивної спільноти і МОК, як громадського руху. Але, ми бачимо, що це не зовсім не так і їхні рішення мають політичне забарвлення. Тут вже вступає в силу другий фактор - росіяни протягом багатьох десятиліть працювали у сфері спортивної дипломатії. Фактично у кожні великій спортивній федерації сьогодні є представники рф. Подекуди навіть ті критерії, які МОК висуває - як так звані критерії нейтральності - ігноруються такими федераціями як наприклад федерація дзюдо. Туди досі допускають російських спортсменів, які мають контракти з силовими структурами і спортивним клубом армії рф. Ресурсів, щоб пролобіювати ті чи інші рішення у них багато", - розповів Бідний.
Як писав "Ми-Україна" раніше, видані українські спортсмени закликали Францію та організаторів Олімпійських ігор 2024 анулювати ліцензії, видані атлетам-представникам країни-агресорки та не допускати їх до участі у змаганнях. Відритий лист проти участі росіян в Олімпіаді вони адресували главі французької держави Еммануелю Макрону, очільниці Мінспорту Амелі Удеа-Кастері, а також пані меру столиці Франції Анн Ідальго.