Український зерновий коридор, попри російські загрози працює і розширюється. Станом на сьогодні ним експортовано вже майже 1500 тонн продукції, розповів в ефірі "Ми-Україна" речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук.
"Зараз понад 70 суден на захід від початку роботи коридору і понад 50 - на вихід. Загадом ми наближаємося до відмітки 1,5 тисячі тонн. Це досить багато. Це не ті показники, що ми мали, але це вже щось", — розповів капітан 3-го рангу.
Він також зазначив, що нині росіяни зі зрозумілих причин бояться заходити в наші води, так само нераціонально для них бити по суднах, які курсують під іноземними прапорами.
"Відповідно залишається у них один лише шлях - намагатися порушити роботу нашого коридору або викидаючи міни в акваторію Чорного моря, або застосовуючи різноманітне повітряне озброєння (дрони, ракети, літаки), щоб завдати ураження по портовій інфраструктурі. Це залишається для них невеликою такою можливістю, що зашкодити нашій економіці та цивільному судноплавству. Звісно, якщо вирішити і цю проблему, можна буде сказати, що ми комплексно закриємо проблеми пов'язані з роботою нашого експорту", - підсумував Плетенчук.
До повномасштабного вторгнення рф український морський експорт складав 90% від загальноукраїнського.
Від початку російської повномасштабної агресії український експорт спав на понад третину. Протягом січня-липня цього року наш експорт товарів склав 20,7 млрд доларів, що на 11,5% менше ніж за той самий часовий проміжок торік. Найкращі показники зберіг сектор сільського господарства і продаж металу. Втім, експорт збіжжя значно просів у липні через припинення дії зернової угоди.
Як писав "Ми-Україна" раніше, заступник міністра економіки Тарас Качка повідомив, що розширення "Шляхів солідарності" для вивозу зерна, яке погодили представники Євроради, відбуватиметься головним чином на південь та завдяки взаємодії України, Румунії та Молдови щодо залізничних шляхів до порту Констанца