Запаси на зиму: скільки Україна накопичила газу та вугілля і звідки їх отримала

Запаси на зиму: скільки Україна накопичила газу та вугілля і звідки їх отримала

В Україні триває процес накопичення енергетичних ресурсів. Станом на четвер, 2 листопада, понад 16 млрд кубометрів газу закачано у підземні сховища, продовжується також і нарощування запасів вугілля. Більш детально про це в ефірі "Ми-Україна" розповіла заступниця очільника Міненерго Світлана Гричнук.

"Обсяги газу у нас достатні для походження зими, щодо обсягів вугілля - цифри змінюється кожного дня. Хороші погодні умови дозволяють нам швидше накопичувати запаси вугілля, аби його було достатньо для проходження опалювального сезону... По газу у нас біля 3 млрд кубометрів - це закачаний газ нерезидентів України. Це хороший показник, ми йому радіємо, оскільки цього року українські газові сховища отримали сертифікацію і це дозволяє нам отримувати також додаткові кошти для бюджету, які ми можемо використовувати в тому числі для ремонтної кампанії. Що стосується вугілля, то тут ми співпрацюємо в першу чергу з країнами-сусідами. У нас є домовленості з ними щодо постачання вугілля в тому числі",  - зазначила вона.

Як ще один запобіжник на випадок зимових обстрілів Міненерго  працює над розширення експорту-імпорту електроенергії. Відповідне рішення європейські партнери, як очікується, приймуть вже цього місяця. 

На сьогодні ми експортуємо потужності, інколи - коли є потреба у стабілізації енергосистеми - імпортуємо у невеликих об'ємах, додала Гринчук.

Нагадаємо, минулого місяця під час КМЕФ 2023 СЕО "Нафтогаз України" Олексій Чернишов звітував про накопичення Україною близько 16 млрд кубів газу на зиму та понад 2 млрд кубометрів, які довірили Україні іноземні трейдери. Він також нагадав, що цьогоріч "Нафтогазу" вдалося наростити видобуток на 7%. Завдяки цьому прийдешній опалювальний період Україна проходитиме на видобутому на нашій території ресурсі.  

Як писав "Ми-Україна" раніше, у Харкові у межах підготовчих до зими робіт було перекладено 220 км магістральних трубопроводів.

Головне