Законопроєкт про мобілізацію: омбудсман розповів, що робитимуть з нормами, які суперечать Конституції

Законопроєкт про мобілізацію: омбудсман розповів, що робитимуть з нормами, які суперечать Конституції

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що 27 грудня відбулась нарада представників Офісу омбудсмана з фахівцями Міноборони, під час якої було досягнуто компромісів щодо юридичних не відповідностей в проєкті закону про мобілізацію. 

"Конституція України дозволяє обмежувати права, коли офіційно запроваджений режим воєнного стану. З іншого боку, у законопроєкті не можуть бути прямо порушені права, які зазначені як базові права в Конституції. Під час першого аналізу я побачив, що там є деякі норми, які як раз суперечать Конституції. Вчора ввечері відбулась робоча нарада, на якій були представники Міноборони, фахівці нашої інституції, під час якої ми шукали компроміси, як з одного боку, забезпечити закон про мобілізацію, з іншого - точно не порушувати права людини", - розповів він.

Лубінець також озвучив позиції міністра оборони Рустема Умєрова, який наголосив, що "права ми порушувати не можемо, але маємо забезпечити мобілізаційно процеси всередині держави виключно на підставі закону". 

"При підготовці цього законопроєкту до внесення у сесійний зал буде засідання профільного комітету, буде окрема експертна оцінка від мене. І буде зроблено так, що права людей будуть забезпечені", - резюмував омбудсман.

Нагадаємо, до цього Лубінець заявив, що поданий Кабміном законопроєкт про внесення змін до процесу мобілізації суперечить Конституції України та наголосив, що особисто голосуватиме проти ухвалення документа

Як писав "Ми-Україна" раніше, керівник Миколаївської ОВА Віталій Кім заявив, що російська федерація закидає у медійний простір України тези про мобілізацію, які розхитують суспільство. Такі вкидання заважають стати на захист держави навіть тим, хто до цього готовий.

Головне