Заяви про те, що більшість агропродовольчої продукції з України йде в країни Європейського Союзу є такими, що не відповідають дійсності. Про це повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, коментуючи те, що у Польщі пропонують на 20 років закрити агроринок для України після її вступу до ЄС:
"Перш за все, треба зазначити, що Україна є глобальним постачальником продовольства. В 2021 році - до початку повномасштабного вторгнення - ми виробляли і поставляли на міжнародні ринки продукцію, достатню, щоб прогодувати близько 400 млн людей. Друге - це те, що абсолютна більшість – в середньому близько 70% цієї агропродовольчої продукції - йшла не до Європейського союзу, а в країни Близького Сходу, Південно-Східної Азії, Північної Африки. Третє - експорт головним чином йшов морем. Сам факт того, що Україна виробляє продовольство перш за все для ЄС не відповідає реальності", - пояснив він.
Висоцький зауважив, що нині через війну тимчасово дійсно певний вид продукції пішов, в основному транзитом, через європейські країни до їхніх же портів.
"Але все ж українське сільське господарство націлене на те, що б нагодувати світ. Тому ми повністю не погоджуємося з таким твердженням , що якісь є ризики, пов'язані з виробництвом продовольства в Україні для ЄС", - наголосив він.
Нагадаємо, днями заступник міністра сільського господарства Міхал Колодзєйчак заявив, що український агроринок треба після вступу України в ЄС закрити на 20 років. Таким чином, за його словами, польська сторона захистить свої інтереси та нагадав, що коли Польща приєдналась до блоку ФРН так само заморозила ринок праці для неї на вісім років.
Як писав "Ми-Україна" раніше, станом на 19 грудня у чергах на польсько-українському кордоні стоять більш як 3000 транспортних засобів. На КПП "Дорогуськ - Ягодин" в бік України пропускають по кілька вантажівок за годину.