Експертиза встановила, що безконтрольне потрапляння води в тунель "синьої" гілки метрополітену відбувалося протягом останніх 5-10 років. Цей процес триває і зараз, розповіла в ефірі "Ми-Україна" завідувачка сектору біологічних, ветеринарних та ґрунтознавчих досліджень "Інституту судових експертиз імені Бокаріуса" Вікторія Булавіна.
"Зараз у тунелі демонтували рейки, його тимчасово підтримують підсилюючими конструкціями для запобігання погіршення ситуації. На цю мить досудовим розслідуванням видано три експертизи, в тому числі й експертизу хімічних мінералів, яка встановила, що безконтрольне потрапляння води в тунель відбувалося протягом 5-10 років", - повідомила вона.
Фахівчиня додала, що стан тунелю не відповідав вимогам пожежної безпеки, відповідальність за це несе керівник "Київського метрополітену". До того ж не було впроваджено систем раннього виявлення НС на небезпечних ділянках і об'єктах підвищеної небезпеки.
Попередньо, ремонт "синьої" гілки мав завершитися цього літа, проте його терміни змістились на осінь 2024 року, повідомили в компанії, яка займається будівництвом. Водночас засновник і голова Офісу Трансформації Максим Бахматов переконаний, що цей тунель можуть взагалі закрити, а на заміну йому збудувати новий. На це, за його словами, піде "два-три-п'ять років".
Як писав "Ми-Україна" раніше, Харківська міська влада розраховує вже цьогоріч розпочати будівництво двох станцій метро в обласному центрі.