У Офісі президента наголосили на необхідності відкрито говорити із суспільством на на складні питання, включно з мобілізацією. Як зауважив в ефірі "Ми-Україна" радник начальника Офісу президента Михайло Подоляк, прозорість спілкування між інституціями держави та людьми є ключовим моментом для спроможності проговорювання найскладніших моментів та уникнення хейту.
"Має бути чітке розуміння, що таке мобілізація. Військові мають про це говорити, якщо там є складнощі. Тобто, щоб не було так, що ми говоримо, що з мобілізацією все норм, люди не потрібні і все добре, а на вулицях когось зупиняють, забирають і везуть одразу до ТЦК. Військові мають пояснювати, що буде складно, але це потрібно. І давати аргументацію, не пафосно пояснювати, бо зрозуміло, що маємо захищати країну. Але пояснювати, що буде навчання, забезпечення амуніцією і так далі. Маємо вже трошки інакше спілкуватися з тими чи іншими соціальними групами", - наголосив Подоляк.
Як відомо, на початку поточного місяця секретар Ради нацбезпеки та оборони Олексій Данілов заспокоїв суспільство щодо можливого збільшення масштабів мобілізації в країні. За його словами, ситуація наразі складна проте контрольована. Та наголосив на тому, що роздмухувати тему щодо збільшення масштабів мобілізації не треба.
Нагадаємо, політолог Дмитро Васильєв раніше заявив, що Україні потрібна абсолютно нова система рекрутингу військових.
"На сьогоднішній день ми маємо мобілізаційний підхід Радянського Союзу. Тобто, кого схопили, кого послали, все рівно. Здоровий-нездоровий, готовий-неготовий - воюй. Це неправильний підхід", - сказав він.
Як писав "Ми-Україна" раніше, ДБР розслідує 260 кримінальних проваджень за фактами порушень, пов'язаних із роботою територіальних центрів комплектування та військово-лікарських комісій.