Ситуація зі сказом загрозлива. Торік з підозрою на це гостре інфекційне захворювання до медиків звернулось 56 000 людей, 22 000 з них була призначена вакцинація, розповів в ефірі "Ми-Україна" головний санітарний лікар Ігор Кузін.
"Стосовно сказу дійсно ситуація є загрозливою. Все більше, на жаль, по території України, отримуємо повідомлень від фахівців Держпродспоживслужби про випадки сказу серед тварин. Дійсно зростає і кількість звернень до закладів охорони здоров'я стосовно укусів, тому сказ буде залишатиметься проблемою особливо на прифронтових територіях", - зазначив він.
Якщо покусала собака або кіт: алгоритм дій
- Кузін наголосив, що перш за все після укусу, подряпин або ослинення слід вимити уражене місце під проточною водою з милом, приділивши цьому процесу не менш як 10 хвилин.
- Далі потрібно негайно звертатись до закладу охорони здоров'я, а саме до Центрів антирабічної допомоги. Їх повний перелік можна відшукати на сайті МОЗ.
- У цьому Центрі фахівці, що працюють зі сказом оцінять індивідуальні ризики в залежності від обставин. За підсумками огляду медики або призначать або не призначать щеплення.
- Якщо вакцинація була призначена, то потрібний препарат є або на рівні Центру, або у Центрі вакцинації, який діє у закладі. Курс вакцинації проти сказу складається з п'яти щеплень.
Кузін закликав українців не затягувати зі зверненням до лікарів.
Як писав "Ми-Україна" раніше за цей епідсезон від COVID-19 померло 866 українців.