Російське окупаційне військо упродовж досить тривалого часу не виводить на бойове чергування у Чорне море кораблі-носії крилатих ракет. На це є одразу декілька причин, пояснила в ефірі "Ми-Україна" керівниця об'єднаного координаційного пресцентру сил оборони півдня України Наталя Гуменюк.
"Це пояснюється не тільки погодними примхами, а і тим, що в принципі немає навіщо виводити. Ризикувати зайвий раз не хочуть, бо знають, що у відкритому морі неспокійно для них. Застосовувати не можуть і через відсутність "очей" зараз, бо А-50 не виходить на зв'язок. Також – через відсутність злагодженості між авіацією між авіацією та морськими ракетоносіями", – зазначила вона.
Крім того, за її словами, у росіян досі є проблеми з логістикою і подальшим обслуговуванням пускових установок.
Нагадаємо, попри те, що окупанти не виводять в Чорноморську акваторію ракетоносії сказати, що ракетна загроза з моря минула не можна. В середньому росіян в Чорному морі у бойовій готовності перебувають 10 суден-носіїв високоточного озброєння. Всі вони здебільшого знаходяться у східній частині, один - перебуває у Севастополі. Ці кораблі - надводні та підводні - мають сукупно понад 40 одиниць "Калібрів", вже готових та споряджених.
Як писав "Ми-Україна" раніше, в ОК "Південь" розповіли деталі зальоту "шахеда" на територію Молдови під час нічної атаки рф по Україні 27 лютого. Цей випадок є спланованою російської провокацією.