Рекрутингова кампанія до ЗС України, яку Міноборони розпочало минулого місяця, запроваджена не замість мобілізації. На цьому в ефірі "Ми-Україна" наголосив керівник Управління преси та інформації оборонного відомства Ілларіон Павлюк.
"У людей виникла ілюзія, що рекрутинг існує замість мобілізації і тут вадливо зрозуміти, що це сервіс для громадян, які готові мобілізуватися до Збройних сил. Ми зі свого боку працюємо над тим, щоб створити механізми, щоб цей сервіс працював краще", - зазначив він.
Ті особи, які обрали скористатись цією можливістю мають змогу обирати спеціальність та отримують більший контроль над тим, що з ними будуть у війську.
"Але треба сказати абсолютно чесно, може бути такого, що країну боронять тільки ті, хто хочуть. Такого, на жаль, не буде. Є потреба у певній кількості людей, держава кличе певну кількість людей. Хтось - прийшов сам, хтось - чекає повістки і мусить йти, отримавши її. Тому взагалі некоректно порівнювати, що ефективніше - мобілізація чи рекрутинг", - додав Павлюк.
Він додав, що після започаткування співпраці з великими ректрутинговими платформами Міноборони побачило відгук. Втім у відомстві дуже обережні з оцінюванням цього процесу. Павлюк зазначив, що оцінку можна буде давати щонайменше за три місяці, коли стане видно, скільки з людей після виявлення ініціативи пройшли ВЛК, виявились придатними та були мобілізовані.
"Чому ми покладаємо великі сподівання на рекрутинг? Тому що точно є суттєвий відсоток людей, які готові доєднатися самі, якщо їм запропонувати більш зрозумілі умови і точно ті, хто доєднується самостійно мають отримувати найкращий сервіс. Це цивілізований підхід і він має бути, тому ми розвиваємо і будемо розвивати рекрутингові підходи", - пояснив він.
Як писав "Ми-Україна" раніше, днями очільник ГУР МО заявив, що рекрутингова кампанія, яку Міноборони розпочало у листопаді, не здатна забезпечити необхідний приплив нових військовослужбовців до української армії. А відтак мобілізацію скасовано не буде.