Реактивні двигуни в "шахедах" суттєво зменшать їх дальність та ураження, - Романенко

Реактивні двигуни в

Російське військове керівництво днями заявило про оснащення дронів типу Shahed реактивними двигунами задля нарощування швидкості "утричі" та ускладнення їх збиття. Насправді ж, якби у ворога і вдалось це зробити, то істотно скоротились би і дальність польоту таких "шахедів" і їх ураження, розповів в ефірі "Ми-Україна" авіаційний експерт Валерій Романенко. 

"Швидкість зросте, але не набагато - навіть не удвічі, бо дрон дуже великий, а двигун там можна встановити маленький, який не дасть потрібну тягу, щоб його розігнати. У росіян нема реактивних двигунів менших за розміром, ніж для ракет, які можна встановити на "шахеди". Судячи з усього, там буде стояти якісь авіамодельний двигун, тобто приросту тяги він не дасть", - зауважив він. 

Романенко додав, що навіть у разі несуттєвого збільшення швидкості, у таких ударних дронів впаде дальність. Долітати до західних областей України вони вже точно не зможуть.

"На іранському  дроні стояла боєголовка 48 кг, на російських "Геранях" стандартна 0- 40 кг, в тут кажуть про 8 кг. Ураження від цих дронів зменшиться в п'ять разів - вибухівки менше вп'ятеро. А от можливість знищення цих дронів зросте різко", - додав він.

Авіаексперт пояснив, що це буде пов'язано з тепловою сигнатурою - як "трамвайні колії" - яку залишає по собі реактивний двигун. Завдяки цьому по повітряних цілях мобільні вогневі групи зможуть відпрацьовувати з ПТРК, які є неефективними проти нинішніх "шахедів" з мопедними двигунами. 

Нагадаємо, напередодні військовий експерт Олексій Гетьман у стрімі на "Ми-Україна" зазначив, що просто так ставити реактивний двигун у російський "шахед", як кажуть пропагандисти, не має сенсу, адже він розпадеться на льоту.

Як писав "Ми-Україна" раніше, росіяни у ніч 12 грудня вкотре атакували Україну "шахедами", частину з них було скеровано на Одещину. В результаті нічного повітряного нападу на території області зафіксовані ушкодження цивільної інфраструктури

Головне