Реактивні двигуни в "шахедах": експерт пояснив, чи це реально

Реактивні двигуни в

Росіяни днями заявили про встановлення на свої дрони-камікадзе реактивних двигунів, які, за їхніми запевненнями, нібито наростять швидкість цих БпЛА до 600, а то і до 800 км. Чи мають такі заяви зв'язок з реальністю пояснив в ефірі "Ми-Україна" військовий експерт Олексій Гетьман. 

Перш за все він зазначив, що реактивні ударні дрони дійсно існують. Їх зразок, який отримав назву Shahed-238, минулого місяця презентував Іран. Проте зробити зі звичайного "шахеда" з "мопедним двигуном" реактивний - неможливо, оскільки той просто розпадеться на льоту, наголосив Гетьман. 

"Сказати, що можна просто поміняти двигун з оцього мопедного та реактивний і дрон стане швидше рухатись - це те ж саме, що поставити на кукурудзник реактивний двигун і вважати, що він буде швидко літати", - уточнив він. 

Гетьман підкреслив, що з анонсованою швидкість у 800 км можуть літати крилаті ракети. 

"Зі швидкість 700-800 км літають ракети Х-101/Х-555. Чомусь крилата ракета зроблена як ракета, а не як цей літаючий трикутник. Він цілком можливо може розігнатися як снаряд в один бік і по дорозі розвалюватися. Робити якісь дії - маневрувати або міняти висоту польоту на такій швидкості цей планер не здатен по аеродинаміці. Для цього його треба змінювати, укріплювати і так далі", - пояснив він. 

Експерт додав, що найбільш ймовірно і той новий Shahed-238 з реактивним двигуном швидкості у 800 км не має. 

Нагадаємо, директор з розвитку інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Валерій Рябих розповів, що під час створення Shahed-238 іранці намагались схрестити безпілотник з можливостями ракет. Окрім нового двоконтурного турбореактивного двигуна цей БпЛА має різноманітні версії, зокрема і ті, які при виході на завдання можуть "донаводитись" з використання активних сенсорів.

Як писав "Ми-Україна" раніше, цієї ночі та вранці ворог атакував Україну майже двома десятками "шахедів" та вісьмома балістичними ракетами. ППО по цілях відпрацювала на 100%.

Головне