В Україні поки що не було зафіксовано дронів-камікадзе типу Shahed, оснащених реактивним двигуном. На цьому в ефірі "Ми-Україна" наголосив речник командування Повітряних сил ЗС України Юрій Ігнат.
"Поки ми бачимо "шахеди" зі сталою швидкістю, від 100 км і далі, до 200 км вони можуть літати. Те, що противник буде експериментувати, робити реактивні двигуни, наскільки це буде раціонально вже проговорювали. Фактично збільшиться вартість і зменшиться бойова частина, він фактично стає ракетою, коли реактивний двигун до такого БпЛА приєднується", - зазначив він.
Ігнат додав, що росіяни, очевидно, й надалі будуть використовувати звичайні "шахеди", які і так залишаються не простою ціллю - їх важко придушувати РЕБами та збивати.
Нагадаємо, військовий експерт Олексій Гетьман раніше пояснював, чи реально перетворити звичайні "шахеди" на реактивні Він підкреслив, що зробити з традиційного Shahed 136 з "мопедним двигуном" реактивний - неможливо, оскільки той просто розпадеться на льоту. За словами фахівця, "це теж саме, що поставити на кукурудзник реактивний двигун і вважати, що він буде швидко літати". Авіаційний експерт Валерій Романенко висловив думку, що якби у ворога і вдалось це зробити, то істотно скоротились би і дальність польоту таких "шахедів" і їх ураження.
Як писав "Ми-Україна" раніше, у ніч на 21 лютого окупанти запустили ударні безпілотники та ракету по території України. Українські захисники відбили атаку та знищили вісім дронів. Загалом для ураження агресор застосував 10 БпЛА типу Shahed із району Приморсько-Ахтарська.