60 діб під вартою без права застави – Печерський районний суд Києва пізно вночі обрав запобіжний захід нардепу Олександру Дубінському, якого підозрюють у держраді. На прохання прокурора засідання відбувалося у закритому режимі, мовляв, у матеріалах клопотання містяться державна таємниця і факти, які можуть поставити під загрозу обороноздатність і національну безпеку України.
Сам Дубінський і його адвокати наполягали на присутності журналістів. У чому саме звинувачують екснардепа та в яких скандалах раніше він був помічений – в матеріалі "Ми-Україна".
Справа проти Дубінського
Про нове амплуа Олександра Дубінського українці дізналися у понеділок, а ще – про нову підозру у статтях про державну зраду та участь у злочинній організації
"Слідством було доведено, що саме за вказівкою російських спецслужб названий чинний нардеп, а також нардеп, який позбавлений громадянства і один із працівників прокуратури, організовували заходи і брали участь, які дискредитували Україну на міжнародній арені", - заявила радниця з комунікацій ДБР Тетяна Сапьян.
Напередодні у Дубінського провели обшуки, а під вечір він із запізненням приїжджає до Печерського райсуду Києва.
Виглядає доволі самовпевнено, бо вже третій місяць носить електронний браслет. А тиждень під цілодобовим домашнім арештом. Це в рамках іншої справи.
Це ж судове засідання тривало понад 6 годин у закритому режимі, за проханням сторони обвинувачення. Вже в ніч проти 14 листопада суд відправляє Дубінського під варту без права внесення застави. Про це, власне, і просили прокурори.
"До 12.01.2024 року. Це називається: "Новий рік в СІЗО", - прокоментував Дубінський.
За даними слідства, нардеп на псевдо "Буратіно" поширював фейки про вище військове політичне керівництво України. Зокрема, про нібито вручання високопосадовців у президентські вибори у США у 2019 році. Ці гучні заяви ви могли чути і з 2019 році у пресконференції за участі самого нардепа, та ініціатором, як виявилось, був не він.
"У 2019 році під час однієї зустрічі з Олексієм у Москві я отримав задачу для своєї агентурної мережі – організувати комплекс спеціальних інформаційних операцій у вигляді конференцій, загалом шість", - заявив куратор групи, засуджений і відбуває покарання за держраду Ігор Колєсніков.
Він розповів, що задачу отримував з Москви від заступника начальника російського ГРУ Володимира Алєксєєва та куратора Олексія Савіна.
У Києві ж окрім "Буратіно", на дискредитацію працював "Птічка" - позивний колишнього прокурора Костянтина Кулика, який вже має підозру у держраді від ДБР та екснардеп Андрій Деркач. Йому теж оголошували підозру в організації злочинної групи. Обидвоє нині переховуються за кордоном.
Скандали із Дубінським
Дубінський усі звинувачення відкидає, а сам час був фігурантом скандалів. У 2020 приховав статки на понад 2,5 млн євро. Блокував у парламенті закон про повернення покарання за недекларування. І у 2021 році саме Дубінський опинився під санкціями США. Вже за місяць його вигнали з фракції "Слуга народу". Та будучи депутатом мажоритарником досі залишався під куполом Верховної Ради як позафракційний.
Як писав "Ми-Україна" раніше, екснардепу Царьову повідомили про підозру у фінансування Росгвардії в Криму.