Ті коридори, які на сьогодні використовуються суднами для експортування української продукції досі називають "тимчасовими". Що заважає визнати їх постійними розповів в ефірі "Ми-Україна" член комітету з питань фінансів та митної політики Олексій Леонов.
За його словами, щоб це стало можливим Україні спільно з союзниками необхідно працювати за трьома напрямками - військовим, логістичним та правовим.
"Вже є напрацювання, які презентували за підсумками зустрічі на Мальті. Військовий аспект передбачає забезпечення протиракетним та протидроновим озброєнням для захисту портової та логістичної інфраструктури. В логістичному аспекті ми маємо зосередитися на збільшенні пропускної спроможності через усі логістичні коридори до портів інших морських держав, з якими ми можемо співпрацювати ( Румунії, Болгарії, Греції, Хорватії, Латвії тощо). Правовий аспект передбачає створення системи довгострокових контрактів на постачання продуктів країнам, що потерпають від нестачі продовольства", - уточнив Леонов.
Він додав, що для того, щоб ці коридори працювали вільно та стабільно потрібна свобода навігації. Своєю чергою, це вимагає ліквідації російської загрози на Чорному морі.
Нагадаємо, у ВМС ЗСУ днями повідомили, що український зерновий коридор, попри російські загрози і погрози працює та розширюється. Нині ним експортовано вже майже 1500 тонн продукції. До повномасштабного вторгнення рф український морський експорт складав 90% від загальноукраїнського.
Як писав "Ми-Україна" раніше, у Мінекономіки повідомили, що розширення "Шляхів солідарності" для вивозу зерна відбуватиметься головним чином на південь та завдяки взаємодії України, Румунії та Молдови щодо залізничних шляхів до порту Констанца.