Ураження російських нафтопереробних заводів може привести лише до зниження цін на глобальному ринку. А відтак стаття FT про нібито застереження США стосовно ударів по НПЗ в рф з'явилась не без участі росії, розповів в ефірі "Ми-Україна" експерт паливного ринку Сергій Куюн.
"Насправді Штатам ця ситуація з нашими атаками навіть на руку. Чому? - Тому що якщо ми руйнуємо нафтопереробку, зменшується виробництво нафтопродуктів, а відповідно росіяни будуть змушені збільшити експорт нафти - сировини, яку вони не можуть переробляти. Відтак на світовому ринку нафти стане більше і ціна на неї впаде, тому впаде вона і в США. Відповіно ціни на пальне там можуть навіть знизитись, а не зрости, як вони "побоюються". Тому ось ця очевидна нелогічність, у мене наприклад, викликає відчуття того, що цей вкид про те, що начебто нам Штати забороняють або рекомендують утриматися від подальших атак - це російський вкид через своїх агентів або корисних ідіотів", - пояснив він.
Експерт зауважив, що вихід такої статті має на меті натиснути на Україну. росія, за його словами, насправді дуже стурбована ситуацією, що склалася, вони такого не очікували.
Нагадаємо, напередодні Financial Times опублікувало статтю, в якому зазначило, що США закликали СБУ та ГУР припинити нищити російські НПЗ. Такі дії, за словами неназваних джерел видання, можуть послужити поштовхом до злету цін на нафту у всьому світі. Ексрадник адміністрації президента США з питань енергетики Боб МакНеллі зауважив, що "ніщо не лякає чинного американського президента більше, ніж зростання цін на паливо в рік виборів".
Як писав "Ми-Україна" раніше, британське Міноборони дійшло висновку, що росія, ймовірно, не зможе забезпечити захист всіх своїх нафтопереробних заводів від ударів з боку України. Останні атаки вивели з ладу принаймні 10% потужностей російських НПЗ. У JPMorgan Chase & Co підрахували, що регулярні прильоти ударних дронів по російських НПЗ вивели з гри близько 15% нафтопереробних потужностей країни-бензоколонки. Йдеться про втрату 900 000 барелів на добу.