Російська армія накопичила ракети для завдання ударів по Україні взимку, але запас ворога на сьогодні є меншим за той, що був торік та на початок повномасштабної агресії. Проте загрози для української цивільної та енергетичної інфраструктури залишаються, розповів в ефірі "Ми-Україна" представник ГУР МО Андрій Юсов.
"Сьогодні запаси ракетних озброєнь у агресора є значно нижчими ніж це було торік. Але, тим не менш, вони є і це означає, що загроза для української інфраструктур - цивільної та енергетичної - зберігається. Ворог активно використовує комбіновані ударі, коли він одночасно випускає і ракети, і безпілотники. Ми це бачимо практично у щоденному режимі, проте такого масштабу і в такій кількості, як було за часів Суровікіна - він фактично винищив російський ракетний арсенал - зараз ударів немає", - зазначив він.
Юсов визнав, що російський ВПК працює і випускає ракети, однак не у тих обсягах, як того хотів би ворог. Також представник воєнної розвідки зауважив, що у агресора також залишаються великі запаси старого озброєння та техніка часів СРСР.
"Залишається велика кількість старого радянського озброєння, велика номенклатура, в тому числі бронетехніка. Інша справа, що не все із цього швидко підлягає розконсервації, відновленню і тим більше модернізації. Але безумовно росія залишається величезним запасником застарілого радянського озброєння і, так чи інакше, зберігає певні можливості по виробництву і інших видів озброєння, тому це серйозний виклик для українських Сил безпеки і оборони, а також для проукраїнської коаліції. Так, нам потрібно більше підтримки. Так, найважча частина зими попереду і це означає в тому числі необхідність посилення для України систем ППО та ПРО", - підкреслив він.
Нагадаємо, про те, що ворог ще завдаватиме ракетних ударів по Україні раніші говорив і військовий експерт Петро Черник. Він пояснював, що наразі армія рф активно використовує "шахеди" для пошуку білих плям в українському протиповітряному захисті та прокладання маршрутів для прийдешніх ракетних ударів по території країни.
Як писав "Ми-Україна" раніше, за оцінками воєнної розвідки, росіяни накопичили 870 ракет різних типів, зокрема до 290 одиниць "Іскандерів" обох типів та орієнтовно 80 "Кинджалів". У Повітряних силах ЗСУ наголошують, що цей показник недотягує до того, який був торік та додають, що росіяни упродовж останніх місяців займалась радше накопиченням ракет, а відновленням ракетного потенціалу, який вони витратили в 2022 році. Фахівці вважають, що російський ВПК здатен випускати 100-120 далекобійних ракет на місяць.