Російська армія 19 березня атакувала Україну понад 30 крилатими та балістичними ракетами.Чи застосовував ворог під час повітряного нападу своє ударне корабельне угруповання в ефірі "Ми-Україна" розповіла начальниця об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк.
Вона зауважила, що траєкторія ракет під час атаки 21 березня була складна, ворог здійснював маневри, аби обійти системи протиповітряної оборони.
"Кораблі не були задіяні в цій атаці, вони перебували в пунктах базування і не виходять на патрулювання вже протягом двох тижнів. Ракетоносії вже більше місяця перебувають на базах", - сказала Гуменюк.
Також вона наголосила на тому, що перед атакою спостерігалась підвищена активність безпілотної ворожої розвідки противника.
"Вчора наприкінці світлового дня в Чорному морі силами ППО було знищено два SuperCAM ворога, які заходили з акваторії ближче до узбережжя, намагаючись зібрати максимум інформації. Загалом активність безпілотної розвідки, зокрема в зоні відповідальності ОК "Південь", сягнула 147 одиниць за добу - це дуже високий показник. Так вони намагаються компенсувати відсутність у повітрі А-50", - додала речниця Сил оборони півдня.
Нагадаємо, у ніч на 21 березня російські окупанти атакували Україну двома балістичними ракетами "Іскандер-М" (KN-23), Х-47М2 "Кинджал", а ще 29-ма крилатими ракетами Х-101/Х-555 із 11 стратегічних бомбардувальників Ту-95МС. Українська ППО атаку відбила.
Як писав "Ми-Україна" раніше, росіяни рід ранок 21 березня атакували Київ. Крилатими та балістичними ракетами по українській столиці ворог бив після паузи у 44 дні.