Ключовими ринками збуту аграрної продукції для України є не країни Євросоюзу, а Африка та Азія. Про це в ефірі "Ми-Україна" повідомив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.
"Єдине у чому поляки дійсно вбачають конкуренцію, що за період існування без мит і без квот, який був запроваджений в 2022 році(для України), товарообіг між Україною та ЄС зріс в частині продукції з доданою вартістю. Це перероблена продукція, яка осідає на полицях магазинів", — пояснив він.
Експерт додав, що поляки останні 20 років інтенсивно працювали над тим, щоб саме їхня продукція реалізувалася в ЄС, тому вбачають ризики для себе.
Як відомо, минулого тижня заступник міністра сільського господарства Польщі Міхал Колодзєйчак заявив, що український аграрний ринок треба закрити на 20 років після приєднання України до ЄС. Таким чином, за його словами, польська сторона захистить свої інтереси та нагадав, що коли Польща приєдналась до блоку ФРН так само заморозила ринок праці для неї на восьмирічний період.
У українському Мінагрополітики пояснили, що твердження про те, що більшість агропродовольчої продукції з України йде в країни Європейського Союзу є такими, що не відповідають дійсності. До повномасштабної агресії близько 70% української продукції йшла не в держави-члени блоку, а в країни Близького Сходу, Південно-Східної Азії, Північної Африки.
Як писав "Ми-Україна" раніше, в НБУ підрахували, що скорочення обсягу зовнішньої торгівлі через блокаду вантажівок на західному кордоні України може призвести до втрат у розмірі 1,5 млрд доларів.