Російські загарбники на захопленій ними Запорізькій АЕС перевели енергоблоки №4 та №5 зі стану "холодний зупин" у стан "гарячий зупин". Чим вони відрізняються та у чому небезпека розповів в ефірі "Ми-Україна" президент "Енергоатому" Петро Котін.
Він наголосив, що на тих типах реакторних установок, як у вказаних енергоблоках, холодний стан є найбільш безпечним.
"У цьому випадку температура води - теплоносія - в першому контурі не перевищує 50-70 градусів В цьому стані, відповідно, вода не може закипати і за рахунок цього паливні елементи постійно знаходяться під рівнем води. Таким чином забезпечується надійне охолодження. Якщо перевести енергоблок в гарячий стан температура в першому контурі буде на рівні 280 градусів. А якщо станеться падіння тиску в першому контурі ця вода перетвориться на пару і паливні елементи не будуть охолоджуватися через те, що вода вся вийде в пару. Ось це є найнебезпечнішою різницею між холодним та гарячим станами", - пояснив Котін.
Він підкреслив, що втрата носія в холодному стані не призведе до того, що будуть оголені паливні елементи і почнеться їх плавлення. Якщо реактор перебуватиме у стані "гарячого зупину, аварія буде пов'язана саме з цим.
Нагадаємо, в Держатомрегулюванні раніше заявляли, що підрив армією рф Каховської ГЕС фактично унеможливив безпечну експлуатацію ЗАЕС. Небезпеку становлять також переведення росіянами у гарячий стан одразу двох енергоблоків на станції та наміри самостійно зібрати енергоблок №3, який наразі розібраний і знаходиться в ремонті.
Як писав "Ми-Україна" раніше, на окупованій росією Запорізькій атомній електростанції продовжують працювати близько 1000 українців.