Розширення "Шляхів солідарності" для вивозу зерна, яке погодили представники Євроради, відбуватиметься головним чином на південь та завдяки взаємодії України, Румунії та Молдови щодо залізничних шляхів до порту Констанца. Про це в ефірі "Ми-Україна" розповів заступник міністра економіки Тарас Качка.
"У минулому місяці ми 2,5 млн тонн через Дунай і Констанцу зробили. Я думаю, цей показник можна довести до 4 млн тонн вже зараз. Це зараз є найбільшим проєктом, над яким працює quad - чотири суб`єкти -Україна, Румунія, ЄС та США і ще Молдова, як учасник більше по транзиту залізницею. Нам власне зараз треба наростити можливості експортувати в найближчі місяці, тому що листопад-лютий це період, коли Україна традиційно найбільше по обсягах експортувала, оскільки на цей період припадає експорт кукурудзи", - зазначив він.
Качка додав, що на сьогодні Україна використовує весь наявний потенціал залізниці та автомобільного транспорту, далі вже йдеться про інвестиції в інфраструктуру, в переходи на кордоні та збільшення парку вагонів і локомотивів зокрема.
Як відомо, від початку російської повномасштабної агресії український експорт спав на понад третину. Протягом січня-липня цього року наш експорт товарів склав 20,7 млрд доларів, що на 11,5% менше ніж за той самий часовий проміжок торік. Найкращі показники зберіг сектор сільського господарства і продаж металу. Втім, експорт збіжжя значно просів у липні через припинення дії зернової угоди.
Транспортну ініціативу "Шляхи солідарності" Україна т а ЄС почали впроваджувати торік у березні у відповідь на блокаду українських портів. Відтоді наша крани експортувала ними понад 50 млн тонн збіжжя та ще понад 42 млн - не-сільськогосподарської продукції.
Як писав "Ми-Україна" раніше, минулого тижня заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук заявив, що попит на українське збіжжя у світі не знижується.