Демобілізація військових винесена окремим законопроєктом: Мошенець пояснила чому

Демобілізація військових винесена окремим законопроєктом: Мошенець пояснила чому

Положення щодо демобілізації військовослужбовців із урядового законопроєкту про мобілізацію було вирішено виключити та винести окремим проєктом з огляду на низку причин. Більш детально про них в ефірі "Ми-Україна" розповіла народна обраниця та заступниця голови комітету ВРУ з питань антикорупційної політики Олена Мошенець. 

Вона зауважила, що цей пункт у законопроєкті про мобілізацію був одним з найбільш дискусійних у першому читанні.

"Не вдалося дійти згоди між позиціями депутатів і тими реальними позиціями, які є на фронті, і між запитом військового командування. Тому домовилися, щоб загалом законопроєкт про мобілізацію був ухваленим і по інших нормах не було гальмування, винести демобілізацію окремо. Тому що всі розуміють, що нашим захисникам потрібен відпочинок, зміна, ротації, а нашвидкоруч таке питання комплексно вирішити не вдасться", - зазначила нардепка.

Як писав "Ми-Україна" раніше, у середу, 10 квітня, депутати почали розгляд законопроєкту про мобілізацію в Україні у сесійній залі. Цей документ Кабмін вніс до Ради ще у грудні минулого року, але через низку зауважень його було відкликано 13 січня. Оновлений проєкт закону внесли до ВР 30 січня, вже 7 лютого його підтримали у першому читання, щоправда тепер народні обранці мають врахувати 4195 поправок.

Напередодні народні депутати розглянули всі правки до законопроєкту, проте на їх підтримку забракло голосів. Мошенець пояснила, що це пов’язано з тим, що кількість нардепів у залі постійно змінювалася.

Головне