Через неконтрольоване вживання антибіотиків ліки не діють і зростає смертність, - МОЗ

Через неконтрольоване вживання антибіотиків ліки не діють і зростає смертність, - МОЗ

Необґрунтоване вживання антибактеріальних препаратів може мати дуже серйозні наслідки. Як розповів в ефірі "Ми-Україна" перший заступник міністра охорони здоров'я Сергій Дубров, резистентність до антибіотиків, яка виникає внаслідок цього, призводить до того, що такий тип ліків більше не діє і зростає смертність. 

"Це призводить до суттєвого зростання смертей. Тобто антибактеріальний препарат, який мав би діяти на те чи інше інфекційне захворювання, викликане бактеріями, просто не діє. Якщо говорити про статистику ВООЗ на 2021 рік, внаслідок резистентних збудників - тобто нечутливих до антибіотиків - померло 1 млн 270 тис людей. За прогнозом організації, станом на 2050 рік таких смертей буде понад 10 млн", - зауважив він.

Дубров наголосив, що нині кожен громадянин, а не лише держава чи МОЗ, має ставитись до застосування антибактеріальних препаратів дуже відповідально.

"Будь-яка відповідальна держава повинна запроваджувати контроль за призначення та вживанням антибактеріальних препаратів для пацієнтів. Оскільки чим більше ми вживаємо антибактеріальних препаратів, особливо якщо говорити про антибіотики без відповідного призначення та медичних показань, тим більше це призводить до селекції резистентності. Якщо говорити простою мовою, то мікроорганізм, який спричиняє те чи інше інфекційне захворювання, контактуючи з антибактеріальним препаратом, мутує і вже з плином часом стає нечутливим до того препарату, який пацієнтом застосовується. Дійсно необґрунтоване вживання антибактеріальних препаратів призводить до катастрофічної ситуації не лише в Україні, а і в усьому світі і звісно контроль з боку держави за використанням антибіотиків є одним з напрямів стримання стрімкого зростання антибіотикорезистентності", - роз'яснив заступник голови МОЗ.

Як писав "Ми-Україна" раніше, в Україні з 1 квітня рецептурні препарати в аптеці можна буде отримати не лише за паперовим, а й за електронним рецептом. Йдеться про близько 60% зареєстрованих ліків.

Головне