Російське окупаційне військо рекордно довго не використовує для завдання ударів по Україні стратегічну авіацію, йдеться про понад місяць. Що стало причиною цього явища в ефірі "Ми-Україна" пояснив авіаційний експерт, провідний науковий співробітник НАУ Валерій Романенко.
Він наголосив, що головним чинником стала тепла погода. Експерт додав, що в росіян немає вже такого запасу ракет, як було перед початком війни. Якщо раніше мова йшла про тисячі, то зараз мова йде про сотні. Але вони роблять ставку на балістику, якої в них небагато і ми не можемо від неї ефективно захищатися.
"Тому росіяни будуть старатися наносити масовані удари в критичні моменти. Вони зрозуміли, що більшість крилатих ракет збивається, з 10 запущених мінімально вісім, а то й дев'ять ми збиваємо, як правило Тому вони будуть максимально застосовувати комбіновані удари - "шахеди", трохи крилатих ракет і балістика. Тому треба серйозно готуватися до ударів і саме тоді, коли буде холодно. У росіян не буде можливості так часто робити ракетні удари, як було минулого року, тому що вони просто не встигатимуть виробляти ракети. Крім того, дивлячись на е те, що потужності російської авіаційної промисловості відсотків на 30 знищилися у порівнянні з минулим роком по випуску літаків. Думаю, що і випуском ракет ситуація така ж. Удари не будуть такими частими, але вони обирати так моменти, коли вони можуть завдати найбільшої шкоди", - розповів Романенко.
Авіаексперт зазначив, зараз обидві сторони активно готуються до зимової кампанії з повітряної війни. Росіяни активно займаються накопиченням ракет, а Україна отримує новий пакет допомоги від США з комплексами NASAMS, новий пакет від ФРН з комплексами IRIS-T і комплекс Hawk від Іспанії.
Як писав "Ми-Україна" раніше, наявність F-16 дасть змогу Україні знищувати ворожі винищувачі, гелікоптери та бомбардувальники. Однак дуже багато залежатиме від того, яку зброю класу "повітря-повітря" нам дадуть до цих літаків.