Міністерство оборони запускає мобільний застосунок, через який можна оновити військово-облікові дані в реєстрі "Оберіг".
З новим законом про мобілізацію, який набирає чинності 18 травня, усі громадяни, які стоять на військовому обліку, мають протягом 60 днів оновити свої персональні дані. Офлайн – через ТЦК та СП або ЦНАПи, онлайн – через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста.
У Міноборони обіцяли до 18 травня запустити е-кабінети, і напередодні набрання законом чинності показали, як це можна зробити через новий мобільний застосунок "Резерв+".
Де шукати застосунок "Резерв+"? Він буде доступний з 18 травня в App Store та Google Play Market. Треба буде задати назву у пошуку і скачати.
"Резерв+" це і є "Оберіг"? Новий застосунок – це сервіс для громадян для доступу до реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Враховуючи масштаби даних у реєстрі, їхню чутливість та секретність, доступ до нього є обмеженим. "Резерв+" поки є тим обсягом можливостей, який на базі реєстру доступний громадянам.
Як оновити дані через "Резерв+"? Треба зайти у застосунок та натиснути "Розпочати".
Після цього запропонують обрати банк, клієнтом якого ви є, з переліку авторизованих: ПриватБанк, ОщадБанк, УНІВЕРСАЛ БАНК, Райффайзен Банк, УКРСИББАНК, ПУМБ, Сенс-банк, А-Банк.
Наступний крок – підтвердження актуального мобільного номеру. Система запропонує наявний, а ви або погодитесь, якщо він правильний, або натиснете "Оновити" і введете актуальний.
Далі треба актуалізувати адресу проживання: підтвердити вказану або натиснути "Оновити" і ввести правильну.
Ще один етап – підтвердження електронної адреси за тим самим принципом.
Далі система виведе усю попередню інформацію для підтвердження.
Потім необхідно вигадати код з 4 цифр для того, щоб надалі входити у застосунок.
Останній крок – сканування обличчя через FaceID камерою смартфона.
Після цих дій дані будуть оновлені.
У застосунку можна буде побачити інформацію щодо себе, яка міститься в реєстрі "Оберіг":
- ПІБ;
- дата народження;
- податковий номер;
- бронювання та відстрочка з датами;
- висновок ВЛК про придатність та дата рішення;
- ТЦК та СП, де людина стоїть на обліку;
- звання;
- військово-облікова спеціальність;
- унікальний номер.
До якого часу треба оновити дані? У Міноборони нагадують, що офлайн або онлайн чоловіки у віці від 18 до 60 років мають оновити свої військово-облікові дані до 16 липня.
В разі порушення строків за Кодексом України про адміністративні правопорушення загрожує штраф. Нещодавно Верховна Рада збільшила суми штрафів до 17000-25500 грн для громадян в особливий період за статтями 210 (порушення правил військового обліку) та 210-1 (порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію). 17 травня президент підписав закон і він набере чинності одразу після публікації.
Нагадаємо, що раніше "Ми – Україна" розповідав про основні зміни за законом про мобілізацію, які наберуть чинності 18 травня.